Które ocieplenie jest najbezpieczniejsze?

Które ocieplenie jest najbezpieczniejsze?

W trakcie budowy domu nie tylko ważny jest jego finalny wygląd, ale i odpowiednie ocieplenie. Dobrze dobrane zapewnia bowiem izolację termiczną, która w trakcie mroźnych zim jest szczególnie ważna. Przed wyborem materiału, trzeba wziąć jednak pod uwagę kilka kwestii. Między innymi to czy zależy nam na bezpieczeństwie, zdrowiu i unikaniu wilgoci.

By w domu było ciepło…

Docieplenie poddasza czy ścian wymaga odpowiednich materiałów. Zazwyczaj pod elewacją układa się wełnę mineralną, szklaną lub styropian. Ich grubość zależy od paru czynników, lecz niezależnie od nich montaż zawsze wygląda tam samo.

Izolacyjny materiał montuje się bezpośrednio do muru. Jego nadmierne wyeksponowanie na działanie czynników atmosferycznych może mieć jednak katastrofalne skutki. Brak osłony w przypadku wełny skutkuje  nasiąkaniem jej wodą w trakcie deszczy, a nasłonecznienie niszczy z kolei styropian.

Decydując się zatem na wykorzystanie wełny bądź styropianu, trzeba działać szybko. A to często nie jest niestety możliwe. Proces nakładania na powierzchnię domu wspomnianych materiałów, w wielu przypadkach ciągnie się bowiem długie miesiące.

Takiej wady nie posiada natomiast natryskowe ocieplanie pianką poliuretanową. Ocieplenie pianką poliuretanową przy użyciu metody natryskowej jest bowiem bardzo szybkie. Mniej czasochłonny proces tej izolacji, to jednak niejedyna zaleta pianki. Chodzi o to, że dzięki strukturze materiału możliwe jest dokładne wypełnienie wszystkich przestrzeni i wnęk w ścianach.

Co więcej, ocieplanie pianką poliuretanową, to metoda zdrowa i z całą pewnością najbezpieczniejsza. Dlaczego?
Na ocieplonych w ten sposób murach nie rozwijają się bowiem grzyby ani pleśnie. Nie osadza się również wilgoć. Taka wiadomość szczególnie ważna jest dla alergików. W ich przypadku wybór specjalistycznej pianki okazuje się zatem strzałem w dziesiątkę.

Dla pewności mogą oni jednak sprawdzić pozostałe parametry materiału. Wtedy jednak okaże się, że wszystkie składniki, z których korzysta się w trakcie natryskowej izolacji posiadają odpowiednie i powszechnie wymagane atesty. Pianka poliuretanowa jest naprawdę innowacyjnym, nowoczesnym i sprawdzonym na wiele sposobów materiałem.

Izolacja natryskowa — szczególne korzyści

Ocieplenie dachu pianką jest szczególnie korzystne w sytuacji ocieplania dachu płaskiego.
Na takowym deszcz czy śnieg osiada bowiem na o wiele dłuższy czas niż w przypadku dachu spadzistego. Odporność na wilgoć, jaką charakteryzuje się pianka poliuretanowa jest więc szczególnie potrzebna.

Nawiasem mówiąc, pianki występują obecnie w dwóch formach. Pierwsza — otwarto komórkowa, to pianka, która nie jest wodoszczelna. Druga — zamknięto komórkowa, jest. Tak czy inaczej, obydwie, choć charakteryzują się nieco innymi właściwościami,  są tak samo skuteczne. Wybór odpowiedniej zależy od firmy i jej doradztwa oraz naszych potrzeb i oczekiwań.

Firma z kwalifikacjami to podstawa

Decydując się na skorzystanie z dobrodziejstw pianki poliuretanowej, pamiętać musisz o tym, aby do jej naniesienia wynająć odpowiednią ekipę. Skuteczność tego materiału izolacyjnego zależy bowiem od umiejętności fachowców, ale i sprzętu jakim tylko oni dysponują. Samodzielne próby ocieplania domu w tym stylu mogą się źle skończyć.

Jeśli jesteś z okolic Głogowa, Legnicy, Zielonej Góry lub Lubina, skorzystać możesz z oferty firmy BRR. Ocieplenie pianką czy po prostu izolacja natryskowa ze specjalistami z BRR będzie procesem nie tylko szybkim, ale i skutecznym. Przedsiębiorstwo kładzie bowiem ogromny nacisk na zadowolenie klientów, za każdym zleceniem pilnując szczelnej konstrukcji, jej dokładności i absolutnej szczelności.