Łóżko dla chorego leżącego – najważniejsze informacje

Łóżko dla chorego leżącego – najważniejsze informacje

Łóżko dla osoby chorej, która leży, może być zapewnione na różne sposoby – przede wszystkim może być kupione nowe za własne pieniądze, może także być nowe ale refundowane, można także kupić łóżko używane.

Wszystkie te trzy możliwości są jak najbardziej dostępne, chociaż trzeba niezwykle uważać podczas kupowania łóżka używanego, ponieważ może ono być w znacznym stopniu zniszczone. Dla osób, które są obłożnie chore, a ich rehabilitacja może potrwać naprawdę długo, zaleca się mimo wszystko łóżka nowe, w pełni sprawne, przy których ma się pewność, że wszystko działa i poradzą sobie z potrzebami osoby chorej, która może tylko leżeć.

Osoba, która leży bez wątpienia wymaga uwagi oraz troski drugiego człowieka, dlatego ważne jest to, aby łóżko na którym leży, było także wygodne dla osoby, która pomaga. Taki sprzęt medyczny pozwala na wstawanie, siadanie czy też zmienianie pozycji osoby chorej. Dodatkowo, łóżko rehabilitacyjne posiada kółeczka, które znacznie ułatwiają jego przemieszczanie.

łóżko obrotowe sklep internetowy

Łóżko medyczne dla chorego – cechy

Najlepsze dla osoby, która jest przewlekle chora, będzie elektryczne łóżko rehabilitacyjne – taki sprzęt naprawdę potrafi pomóc osobie chorej, której możliwości ruchowe są mocno ograniczone. Takie łóżko często posiada możliwość sterowania oparciem czy też odcinkiem podudziowym. Niektóre łóżka mają także możliwość regulowania pozycji nóg – tak by te znajdowały się uniesione w górze, lub zgięte w kolanach. Przeważnie takie elektryczne łóżko do rehabilitacji jest ustawiane za pomocą pilota w taki sposób, aby pacjentowi, który na nim leży, było wygodnie.

Kolejną cechą, jaką powinno spełniać łóżko dla osoby chorej, która leży, powinny być barierki – wykonane z drewna lub metalu, które uniemożliwią wypadnięcie z łóżka osobie chorej. I tak, jak już zostało wspomniane, takie łóżko musi być też dobre dla osoby, która zajmuje się chorym. Musi ułatwiać mycie, przebieranie pościeli czy zmienianie pozycji. Łóżko elektryczne pozwoli więc na odciążenie kręgosłupa zarówno osoby chorej, jak i osobie, która pomaga, ponieważ nie będzie musiała się ona często schylać, aby coś wykonać.

Z jakiego materiału powinno być wykonane łóżko medyczne

Oczywiście kwestia materiału, z jakiego powinno być wykonane łóżko dla leżącej osoby chorej, jest najmniej ważna, jednak zdecydowanie nie warto jest całkowicie o niej zapominać. Na rynku istnieją bowiem tylko dwa rodzaje łóżek rehabilitacyjnych – wykonane z drewna, oraz takie, które wykonane są z metalu. Jeżeli osoba, która leży, jest obłożnie chora, a jej leczenie jest długotrwałe, to lepiej jest się zdecydować na łóżko wykonane z metalu. Dlaczego? Ponieważ jest ono znacznie bardziej wytrzymałe i trwałe, co powoduje, że będzie się dobrze sprawdzać podczas całego okresu rehabilitacji.

łóżka obniżane sklep internetowy

Natomiast osoby chore, które mają przed sobą wizję wyzdrowienia, a ich rehabilitacja nie będzie przeciągać się w nieskończoność, mogą pozwolić sobie na łóżko wykonane z drewna. Takie łóżka mają tę niezaprzeczalną zaletę, że po prostu wyglądają dobrze i lepiej się prezentują. Oczywiście nie oznacza to, że nie są trwałe – taki typ łóżek również cechuje się dużą wytrzymałością.

Gdzie kupować łóżka rehabilitacyjne dla osób leżących?

Dobrej jakości łóżka rehabilitacyjne dla osób, które leżą i mają trudności z poruszaniem się, można kupić w profesjonalnych sklepach oferujących sprzęt medyczny różnego rodzaju. To właśnie w takim miejscu dostaniesz profesjonalne porady od osób, które mają odpowiednie doświadczenie oraz wykształcenie. Jednym z takich miejsc jest X-REH.