Niezastąpione statywy na kroplówki

Niezastąpione statywy na kroplówki

Wieszaki na kroplówki są niezbędnym elementem wyposażenia placówek medycznych, takich jak szpitale, przychodnie, sanatoria czy domy opieki. Służą one do podawania płynów infuzyjnych, w celu uzupełnienia w organizmie, na przykład krwi po krwotoku, likwidowania zaburzeń gospodarki kwasowo-zasadowej bądź wodno-elektrolitowej, czy do żywienia pozajelitowego lub do dializy pozaotrzewnowej, a także w przypadkach pacjentów hospitalizowanych po operacjach lub przebywających w stanie śpiączki, którym podawane są dożylnie leki przeciwbólowe.

Jest to sprzęt, dzięki któremu pracownicy służby zdrowia ratują życie pacjentów po wypadkach, poważnych urazach, omdleniach, operacjach, a także w trakcie leczenia bardzo poważnych chorób, na przykład nowotworowych, dlatego powinien on znajdować się w placówkach medycznych w takich ilościach, aby pracownicy mogli bez przeszkód podać kroplówkę każdemu wymagającemu takiego zabiegu pacjentowi. Sprawny i dobrej jakości stojak na kroplówki zapewni każdemu bezpieczną i nieprzerwaną dostawę płynów infuzyjnych.

Rola stojaków na kroplówki

Zadaniem stojaków na kroplówki jest przede wszystkim podtrzymywanie torebek z płynami infuzyjnymi. Aby zapewnić pacjentowi bezpieczeństwo w trakcie zabiegu, wszystkie meble medyczne muszą być certyfikowane. Procedura uzyskiwania certyfikatów jest bardzo wymagająca i skomplikowana, ponieważ sprzęt medyczny w tym i stojaki na kroplówki, przechodzą szereg atestów, które dają gwarancję, że produkt jest sterylny i bezpieczny dla pacjenta oraz dla pracownika służby zdrowia.

Elementy stojaków na kroplówki

Dodatkowymi elementami stojaków na kroplówki są wieszaki na płyny infuzyjne oraz pięcionóg z kołami jezdnymi, ułatwiający przemieszczanie statywu bez konieczności odłączania pacjenta. Niektóre z modeli wyposażone są w blokadę na koła, umożliwiającą w razie potrzeby unieruchomienie sprzętu. Pokrętła powalają na manualne regulowanie wysokości statywu, dostosowując ją do potrzeb osoby chorej.

Zalety stojaków na kroplówki

Meble szpitalne, w tym również stojaki na kroplówki muszą być stabilne, wytrzymałe, trwałe i odporne na wiele czynników oraz zapewniać bezpieczeństwo pacjentowi i personelowi medycznemu w trakcie wykonywania procedur medycznych. Stosowane do ich produkcji materiały, którymi są metal i tworzywa sztuczne umożliwiają utrzymanie ich w czystości i zapewniają sterylne warunki przeprowadzania zabiegu podania płynów infuzyjnych. Odznaczają się one trwałością i odpornością na różnego rodzaju uszkodzenia, dlatego mogą być użytkowane przez wiele lat.

Stabilność stojaka zapewnia metalowa podstawa, która jest na tyle ciężka, że przewrócenie go nie jest możliwe.

Pomimo ciężaru stojaka, zapewniającego stabilność, można się z nim sprawnie poruszać podczas, na przykład przenoszenia pacjenta w celu wykonania koniecznych badań lub do innej sali. Dzięki swojej konstrukcji umożliwia on również samodzielne poruszanie się osoby chorej po oddziale szpitalnym, bez konieczności odpinania kroplówki.

Niezwykle istotną sprawą dla prawidłowego wykonania zabiegu jest udźwig stojaka. Producenci muszą uwzględnić tę cechę w przypadku zaopatrzenia go w dwa do czterech wieszaków na torebki z płynami. Metal, z którego jest wykonany stojak na kroplówki, dzięki swojej gładkiej strukturze, zabezpieczy produkt przed gromadzeniem się w nim bakterii i wirusów i pozwoli zachować higienę na najwyższym poziomie.

Pokrycie powierzchni produktu farbą proszkową zapewni sterylność wyrobu, a niektóre ze stojaków posiadają dodatkowo warstwę chromu, czyli powłokę galwaniczną, zapewniającą większą trwałość sprzętu. Materiały, z których produkuje się wieszaki na kroplówki umożliwiają częstą ich dezynfekcję, nawet kilkukrotną w ciągu dnia, która jest niezbędna w placówkach służby zdrowia, gdzie przebywają pacjentami z różnymi chorobami. W szpitalach, przychodniach, sanatoriach i innych placówkach medycznych meble dezynfekuje się wiele razy, dlatego muszą one być odporne na wszelkie tego typu środki.

Są one odporne również na działanie warunków atmosferycznych, korozję, uszkodzenia mechaniczne, wilgoć i wodę oraz promieniowanie UV naturalne lub w postaci lampy. Odpowiedni i posiadający certyfikaty bezpieczeństwa stojak na kroplówki spowoduje, że placówka będzie miejscem sterylnym i bezpiecznym dla chorych, zapewniając im jednocześnie usługi medyczne na najwyższym poziomie.

Kompatybilność statywów na kroplówki z innymi meblami medycznymi

Stojaki są kompatybilne z innymi produktami przeznaczonymi do realizowania zadań medycznych. Można je zamontować do fotela zabiegowego lub łóżka szpitalnego, co niezwykle ułatwia opiekę na chorym w szpitalu lub gabinecie zabiegowym. Wysokiej jakości meble medyczne, w tym także statyw na kroplówki, są niezbędnym elementem wyposażenia każdej placówki służby zdrowia.