Piłeczka antystresowa – czy rzeczywiście pomaga

Stres, który dotyka każdego

Nie ma na niego sposobu. Stres dotyka każdego z nas, niezależnie od płci, wieku czy wykształcenia. Jeśli jest krótkotrwały, na przykład pojawia się przed ważnym egzaminem – pół biedy. Gorzej, jeśli stres przybiera formę napięcia przewlekłego, regularnie pojawiającego się w naszym życiu. Jeśli nic z nim w takich okolicznościach nie zrobimy, może doprowadzić nas do depresji lub nerwicy.

Jakie są przyczyny stresu?

Najczęstszą przyczyną przewlekłego stresy są problemy zawodowe oraz rodzinne. Trudności w znalezieniu pracy, mobbing i nadmiar obowiązków, a także rozwód, poważna choroba lub śmierć bliskiej osoby czy nawet niepłodność – wszystko to wywołuje w nas długotrwałe napięcie. Samo tempo współczesnego życia, brak czasu dla dzieci czy na przyjemności, również odbija się niekorzystnie na naszym samopoczuciu. Natłok docierających z każdej strony informacji, presja społeczeństwa i współzawodnictwo – nic z czym mamy do czynienia w dzisiejszych czasach nie wpływa na nas kojąco czy uspokajająco.

Oczywiście, każdy z nas ma wypracowany własny sposób na zwalczenia stresu. Jedni oddają się wtedy długim spacerom, inni trenują, by poprzez sport rozładować napięcie. Dobrym pomysłem na zwalczanie stresu są również specjalnie przeznaczone do jego niwelowania gadżety. Co więcej, antystresowe piłeczki i gniotki mają wiele innych właściwości. Jakie zatem są ich główne zalety?

Piłeczka antystresowa – czy rzeczywiście pomaga?

 przede wszystkim poprawia nasz nastrój. Ściskanie jej wyzwala bowiem w naszym organizmie endorfiny, a więc hormony odpowiedzialne za poczucie szczęścia. Idąc tym tropem, można dojść do wniosku, że dobry humor zapewniony przez tego typu gniotka zmniejsza nasz stres, redukuje napięcie i wywołuje na twarzy uśmiech.

Poza tym, antystresowe piłeczki mają dobry wpływ na zdrowie. Ściskając je, napinamy i rozluźniamy mięśnie, jednocześnie je ćwicząc. Taki schemat redukuje też stres, któremu towarzyszy spinanie mięśni. Dodatkowo, gniotek poprawia krążenie, uspokaja organizm i powoduje, że zwalnia praca naszego serca. Profesjonalne, antystresowe i sensoryczne piłeczki dostępne na liger.net.pl pobudzają również receptory czucia, rozbijają podskórną tkankę tłuszczową, ćwiczą siłę uchwytu i zmniejszają napięcie mięśniowe. Gniotki motywują nas również do skupienia uwagi na czymś innym, niż stresor, a więc czynnik wywołujący w nas emocjonalne napięcie. Podczas treningu z piłeczką warto zatem skupić się tylko i wyłącznie na niej – ściskając ją, podrzucając czy ogólnie rzecz biorąc – bawiąc się nią.

Antystresowa piłeczka, to również gadżet, który pomaga w medytacji. Technika, która jest jedną z najpopularniejszych metod walki ze stresem może być przecież wspomagana. Regulując uścisk, to samo robimy wtedy z oddechem. Takie sesje mogą trwać tylko kilka minut, a ich efekty na pewno i tak będą widoczne. Gniotki idealne są również dla dzieci z ADHD. Wpływają bowiem na ich umysł. Nie tylko pomagają im wyładować frustrację, ale również zapanować nad niekontrolowanymi odruchami. Dzieci zmagające się z ADHD, dzięki antystresowym piłeczkom zajmują czymś dłonie, nie reagując w nadmierny sposób na otaczające je z każdej strony bodźce.