Renifery i ich popularność

Renifery i ich popularność

Renifery to urocze zwierzęta, które kojarzą nam się ze świętami Bożego Narodzenia i z Mikołajem. W wielu bajkach, filmach i reklamach, możemy zobaczyć renifery ciągnące sanie Mikołaja. Od wielu lat przypisuje się im tę funkcję. W dzisiejszych czasach, renifery można spotkać przede wszystkim w zoo. Zwierzęta te żyją bowiem w dość trudnych warunkach. Niestraszne są im mrozy i śnieżyce. Obecnie, renifery wykorzystuje się często w celach marketingowych. Zwierzęta te świetnie oddają klimat zimowy i świąteczny.

Ciekawe jest to, że w całej Finlandii, czyli w kraju ojczystym reniferów, na co dzień można je spotkać. Renifery chodzą spokojnie ulicami, są hodowane przez niejednego leśniczego czy przez prywatne osoby. Jest to zwierzę popularne w Finlandii, tak jak u nas psy i koty. Co prawda, nie są to zwierzęta domowe, jednak da się je odpowiednio wytresować i wyszkolić. Jest to istotne zwłaszcza dla właścicieli hodowli reniferów reklamowych.
Ciekawym faktem jest również to, że renifery są ukochane przez Lapończyków. Zwierzęta te symbolizują szczęście i ogromna ilość mieszkańców Finlandii, dba o to by posiadać ich jak najwięcej.
Jakie jednak na co dzień są renifery? – Otóż, zwierzęta te, najczęściej przebywają na obszarach dalekiej północy, z dala od większej liczby ludzi. Renifery są przyjazne i spokojne, jednak bywają płochliwe w warunkach, do których nie są przystosowane. Dlatego też zupełnie inaczej wygląda hodowla reniferów reklamowych. Renifery, które przebywają w zoo i na ranczach, są przyzwyczajone do codziennych spotkań z ludźmi, przez co nie sprawiają trudności na wizji, wśród kamer i dziecięcych krzyków zadowolenia.

Renifery w reklamach i podczas eventów

reniferySsaki, którymi są renifery, często wynajmowane są do nagrywania reklam i filmów. Większości ludzi kojarzą się one ze świętami oraz z zimą. Istnieją specjalne zagrody i hodowle, w których przebywają renifery. Zwierzęta wynajmowane są w różnych ilościach, w zależności od potrzeb klienta.
Warto wiedzieć, że renifery są zwierzętami łagodnymi i delikatnymi.

Reklamy, w których pojawiają się renifery, najczęściej mają tematykę świąteczną. Wszyscy znamy reklamy z Coca-Coli, w której występuje Święty Mikołaj ze stadem reniferów ciągnących zaprzęg. W reklamach, zwłaszcza świątecznych, nierzadko wykorzystuje się renifery, które mówią czy zachowują się jak ludzie. Wiele jest również eventów tematycznych, do których wynajmuje się określoną liczbę reniferów. W listopadzie lub w grudniu, stadko reniferów może być zaprezentowane dzieciom i dorosłym obok centrum handlowego lub w szopce Bożonarodzeniowej.
Reklamowe renifery są inaczej wychowywane i hodowane, niż te, które zamieszkują wolne tereny. Jako, że jest to gatunek zwierząt raczej odosobnionych, należy je odpowiednio przystosować do obecności kamer i dużej ilości ludzi.


Hodowla reniferów wypożyczy zwierzęta do reklam i na eventy – http://renifery.com.